AspektIN

vydávame

informujeme

študujeme

Vsetkocorobimjezle.sk

(Zuzana Maďarová, 2. august 2011)

Je príjemné vidieť, že prostredníctvom sociálnych médií môžeme brať na zodpovednosť firmy, ktoré svoje produkty ponúkajú sexistickým a inak ofenzívnym spôsobom.

Stačí neznásilňovať

(Jana Juráňová, 3. jún 2011)

„Čo sa stalo v predraženom hotelovom apartmáne, ktorý mala upratať žena zo západoafrickej Guiney? Podľa jej slov ju sexuálne napadol ubytovaný hosť. Že to bol šéf MMF, sa dozvedela neskôr." Píše Jana Juráňová.

Deduško národa?

(Jana Juráňová, 5. apríl 2011)

Janu Juráňovú zaujalo, že prah citlivosti na reklamy viacerých ľudí sa prebudil pri „Deduškovi Večerníčkovi". Čo na tom, že urážlivé zobrazovanie ženského tela sa priamo týka viac než 50 percent populácie, nepriamo zrejme všetkých...

Naše budúce – tmavé celebrity?

(Jana Juráňová, 4. apríl 2011)

„Reklamný trik spotov, v ktorých mediálne známe osoby hovoria, že Rómovia by mali 'začať makať', zapôsobil. Popri našich zbedačených cestách vykonávajú výkopové práce najmä počernejší občania, takže o tom 'makaní' by sa dalo všeličo hovoriť." Píše Jana Juráňová.

Urob to vo výške honorára

(Ingrid Hrubaničová, 4. apríl 2011)

Inge Hrubaničová sa pýta „subjektu", ako si predstavuje prácu vo výške honorára. "Mám čítať iba každé tretie slovo alebo každú tretiu vetu, alebo každý tretí odsek? Opravovať iba dĺžne, nevšímať si obsahové nezmysly alebo ako?"

Pravda o Hane Gregorovej?

(red., 1. apríl 2011)

Kúsky o feminizmoch a feministkách sa pomaly dostávajú aj do celoštátnych denníkov - napríklad článok o Hane Gregorovej.

Odpočívaj v pokoji

(Ľubica Kobová, 30. marec 2011)

Nemala by som si želať nič iné - konečne sa o feminizme viac hovorí! Aj keď, ako uvádzajú dve hrobárky feminizmu: „Chceme sa pred kultúrnou verejnosťou dištancovať od tohto smeru." Ešteže tak, kultúrna verejnosť si určite vydýchla.

Poznámky Jany Juráňovej

(red., 25. marec 2011)

Ak ste si minulý rok nestihli prečítať všetky Juráňovej texty, môžete tak spraviť teraz. Väčšina z nich je totiž stále aktuálna.

Nemocnice nemôžu uplatňovať výhradu svedomia

(2. február 2011)

Reakcie na snahu ministra zdravotníctva Ivana Uhliarika (KDH) o obmedzenie prístupu žien k interrupciám.

Tváre bez tváre

(Jana Juráňová, 21. december 2010)

Škoda každého projektu, ktorý padne za obeť predvádzania sa ľudí, čo zneužívajú mediálny priestor len na svoju prezentáciu, a je jedno, či sa tvária, že zachraňujú zvieratá, deti, kultúrne pamiatky, alebo čokoľvek iné.

<<      <
1 / 16
>      >>
 

o aspekte

vyhľadávanie

vo webzine
v celom webe

ňjúvinky

ak chcete dostávať aktuálne informácie, vpíšte váš e-mail:

knihy

ak si chcete kúpiť knihu, vložte ju do nákupnej tašky

odkazovačka

glosar

dôležité rodové pojmy

ruzovyamodrysvet.sk

rod v pedagogike

linky na výmenu