návrat na titulnú stránku
návrat na titulnú stránku návrat na titulnú stránku návrat na titulnú stránku
on-line katalóg
vyhľadávať na stránke
  návrat na aspekt.sk
kniznica (zavinac) aspekt (bodka) sk

aspekt, mýtna 38
811 07 bratislava

tel./fax:
+421/2/52 62 46 21
Heinrich Böll Stiftung
Slovak Czech Women's Fund
Nadácia otvorenej spoločnosti
ďakujeme
   

ASPEKTovské ňjúvinky

  27. marec 2008
ASPEKTovské ňjúvinky 4/2008

Prinášame prvé jarné ňjúvinky - informácie o novinkách na www.aspekt.sk: o zaujímavých článkoch vo webzine ASPEKTin, o nových knihách v knižnici ASPEKTu a o ďalších informáciách z našich webových rubrík aj ASPEKTovských priestorov.


*
Blíži sa daňový dedlajn a s ním aj posledná možnosť nedarovať TO (teda svoje 2 percentá) štátu. Aj v tomto roku môžete 2 % zo svojich daní prispieť na činnosť ASPEKTu. Na webe nájdete stručnú správu o našej činnosti v minulom roku, ktorú ste umožnili aj Vy. Iste si nájdete aspoň 2 dobré dôvody, aby ste nám poukázali svoje 2 percentá J J


*
Čítačky Ireny Brežnej: Dnes sa začína čítačkové turné švajčiarskej spisovateľky slovenského pôvodu z jej najnovšieho románu „Na slepačích krídlach". Ak môžete, príďte, ale najmä čítajte!

*
K MDŽ sme si nedali snežienky, ale MILENKY! Kto sú milenky? Brigitta, Paula, ja, ty, predavačky a i. Pódiovými milenkami sa v réžii Ivety Škripkovej stali herečky BDNR Marianna Mackurová, Mária Šamajová a Alena Sušilová. Témy vzťahov mužov a žien stvárnili ich s iróniou, vtipom i nadhľadom charakteristickými pre tvorbu Elfriede Jelinek.

*
Povedz mi, čo si robila na MDŽ? 8. marca 2008 sa Bratislavou prešlo niekoľko MDŽ-nezabudnutia-chtivých a zahralo sa so zaujímavými sochami v meste a sochy aj sviatok si prispôsobilo na svoj feministický obraz. (Praha, Varšava, Krakov, Bologna, Paríž - kliknite na niektorý z linkov na konci článku a pozrite sa na MDŽ v ďalších mestách.) 

*
Archív ASPEKTovských ňjúviniek nájdete na webovej stránke info-doku centra.


Budeme rady, ak pre Vás budú ASPEKTovské ňjúvinky vítaným zdrojom informácií a upozorníte na ne ďalšie a ďalších, ktorí by o ich zasielanie mali záujem. Ak si neželáte, aby sme Vám ASPEKTovské ňjúvinky zasielali, pošlite prosím prázdny e-mail na adresu administrativa@aspekt.sk, v predmete uveďte UNSUBSCRIBE.

*****
Feministický vzdelávací a publikačný projekt ASPEKT, Mýtna 38, 811 07 Bratislava,

02 5249 1639, aspekt@aspekt.sk, www.aspekt.sk[návrat]