návrat na titulnú stránku
návrat na titulnú stránku návrat na titulnú stránku návrat na titulnú stránku
on-line katalóg
vyhľadávať na stránke
  návrat na aspekt.sk
kniznica (zavinac) aspekt (bodka) sk

aspekt, mýtna 38
811 07 bratislava

tel./fax:
+421/2/52 62 46 21
Heinrich Böll Stiftung
Slovak Czech Women's Fund
Nadácia otvorenej spoločnosti
ďakujeme
   

kalendárka

  5. marec 2010
Čo sa ešte deje pri príležitosti MDŽ

Medzinárodný deň žien je stále pred nami a spolu s tým aj možnosť stráviť ho iným spôsobom, než si to predstavujú niektorí politici. Prinášame zoznam niektorých podujatí:

Od 10.00 do 11.00 hod sa pred Úradom vlády SR na Námestí slobody 1 v Bratislave koná protestné zhromaždenie Ruža pre Fica. Organizujú ho aktivistky občianskych združení Možnosť voľby a Queer Leaders Forum. Bližšie informácie o podujatí aj výzvu občianok a občanov, ktorú môžete podporiť svojím podpisom, nájdete na tejto adrese. (Informáciu o podujatí nájdete aj na Facebooku.)

O 13.00 hod v priestoroch Inštitútu edukológie a sociálnej práce na ulici 17. novembra 1 (miestnosť č. 257) v Prešove začne seminár Rodové aspekty sociálnej práce v meniacej sa spoločnosti. Podujatie organizuje feministická organizácia EsFem. V priestoroch inštitútu zároveň otvorí stálu výstavu Matky sociálnej práce. Bližšie informácie nájdete tu.

Od 18.00 hod bude v Café Thassos na Laurinskej 11 v Bratislave prebiehať diskusia ženských aktivistiek o situácii žien na Slovensku. Stretnutie s aktivistkami z organizácií, ktoré sa objavili v projekte Superženy.sk, zorganizoval Slovensko-český ženský fond. Bližšie informácie o podujatí si prečítajte tu.

Ak žijete alebo druhý marcový týždeň budete v Českej republike, navštívte niektoré z podujatí Týdne akcí k 100. výročí MDŽ v Prahe, ktoré organizuje Česká ženská lobby. Informácie o programe nájdete na týchto stránkach. Zaujímavý program na pondelok 8. marca pripravili aj študentky Fakulty sociálních studií Masarykovej univerzity v Brne. Podrobnosti nájdete tu.

V pondelok 15. marca vystúpi Slávka Daubnerová z Divadla P.A.T. s monodrámou M.H.L o divadelnej režisérke Magde Husákovej-Lokvencovej. Predstavenie začína o 19.00 hod v Štúdiu 12 na Jakubovom námestí v Bratislave.

Vynikajúce „ženské" predstavenia hrá aj Bábkové divadlo na Rázcestí v Banskej Bystrici. 9. marca o 19.00 sú to Šmíračky, 19. marca o 19.00 Mocad(r)ámy a ďalšie. Program divadla nájdete na tejto stránke.[návrat]