návrat na titulnú stránku
návrat na titulnú stránku návrat na titulnú stránku návrat na titulnú stránku
on-line katalóg
vyhľadávať na stránke
  návrat na aspekt.sk
kniznica (zavinac) aspekt (bodka) sk

aspekt, mýtna 38
811 07 bratislava

tel./fax:
+421/2/52 62 46 21
Heinrich Böll Stiftung
Slovak Czech Women's Fund
Nadácia otvorenej spoločnosti
ďakujeme
   

kalendárka  22. september 2010
Výstava Doroty Sadovskej v Devíne

[ag] artgallery d e v í n

pozýva na výstavu 

Doroty Sadovskej  - Drawing pin

Trvanie výstavy: 17. september - 17. október 2010  
Otvorené: piatok - nedeľa (14.00 až 19.00)
Kurátorka: Sabina Jankovičová

Výstava predstavuje najnovší cyklus autorkiných malieb s témou ľudského tela. Maľby malého formátu sú autorkou rozmiestnené na stenách galérie a vytvárajú priestorovú inštaláciu.

Dorota Sadovská sa narodila v roku 1973 v Bratislave. Štúdium na VŠVU ukončila v roku 1997. Od polovice 90. rokov je výraznou osobnosťou slovenskej výtvarnej scény. Venuje sa predovšetkým maľbe, ale zároveň využíva aj iné médiá: fotografiu, video, kresbu a inštaláciu. Hoci dominantnou zostáva realistická maľba, jej východiskom je fotografia a konečným výsledkom inštalácia obrazov v priestore. V ranej tvorbe sa autorka venovala téme svätcov, ktorých stvárnila novým netradičným spôsobom s dôrazom na ich ľudskú podstatu a telesnosť. Telo, jeho znázornenie, manipulácia a fragmentarizáia, sú dominantnou témou až do súčasnosti. Charakteristickým znakom  autorkinej maľby je nekonvečné znázornenie postavy, zväčša z nadhľadu, čím sa mení možnosť vnímania a dochádza až k abstrahovaniu motívu.

Výstava je zaradená do programu Bratislava Art Festival 2010, ktorý organizuje Nadácia – centrum súčasného umenia. V rámci festivalu bude v pondelok 4. októbra 2010 o 16:00 uvedený a pokrstený nový grafický album.[návrat]