návrat na titulnú stránku
návrat na titulnú stránku návrat na titulnú stránku návrat na titulnú stránku
on-line katalóg
vyhľadávať na stránke
  návrat na aspekt.sk
kniznica (zavinac) aspekt (bodka) sk

aspekt, mýtna 38
811 07 bratislava

tel./fax:
+421/2/52 62 46 21
Heinrich Böll Stiftung
Slovak Czech Women's Fund
Nadácia otvorenej spoločnosti
ďakujeme
   

kalendárka

  ARS POETICA 2010

Pozývame na festival poézie

KEDY: 6. - 10. október 2010

KDE: A4, FK 35mm, Poľský inšitút, Bratislava

ČO: poézia, filmy, koncerty, prednášky

Preklady básní budú čítať Lucia Rózsa Hurajová a Marek Majeský.

Podrobný program: TU

Na festivale predstavia svoju tvorbu poetky Anna Ondrejková, Claudia Gabler, Ilse Kilic, Bodil Lindfors, Carol Watts a Elisabeth Willis.

Anna Ondrejková pochádza z Liptovského Mikuláša. Žije v Bobrovci, pracuje ako knihovníčka. Vydala básnické zbierky Kým trvá pieseň (1975), Snežná nevesta (1978), Plánka (1984), Sneh alebo Smutná jabloň plná nedozretých pávov (1993), Nespavosť (1994), Skoromed skorokrv (1998), Havrania, snová (2007), Izolda: sny, listy Tristanovi (2010). Venuje sa performance, divadlu - ako herečka, dramaturgička aj autorka textov. Je autorkou ilustrácií, koláží a grafiky.

Claudia Gabler sa narodila v nemeckom Lörrachu. Vydala zbierky poézie Die kleinen Raubtiere unter ihrem Pelz (Šelmičky pod jej kožuchom, 2008) a Stavano attaccati come lingue (Boli napadnutí ako jazyky, 2008). Okrem básní píše aj rozhlasové hry.

Ilse Kilic žije vo Viedni, je spoluvydavateľkou edície Veselá obývačka a členkou umeleckej skupiny InTakt. Píše prózu a poéziu, vydala napríklad knižky Monikas Chaosprotokoll (Monikin záznam chaosu, 2003), Das Wort als schöne Kunst betrachtet (Slovo považované za krásne umenie, 2008) a Zeilen entlang der Zeit (Riadky popri čase, spolu Fritzom Widhalmom, 2009).

Bodil Lindfors sa narodila vo fínskom Turku (Åbo). Napísala deväť zbierok poézie, naposledy vydala ett slott av snö (hrad zo snehu, 2006). Za svoju tvorbu získala niekoľko literárnych cien. Pracuje ako psychoterapeutka, učí psychológiu a píše eseje a poéziu.

Carol Watts žije v Londýne, kde sa podieľa na vedení Centra pre poetiku na Birkbeck College. Publikovala básnické zbierky Wrack (Skaza, 2007), When blue light falls (Keď sa zmráka do belasa, 2008, 2010), this is red (toto je červená, 2009) and brass, running (2006) a alphabetise (abecedne) - knihu prozaických zápiskov prezentovanú na Text Festivale v roku 2005, ktorá je dnes dostupná v elektronickej podobe. Nová zbierka Occasionals (Občasnosti) vyjde v roku 2011. Watts sa venuje fotografii, kresleniu a koláži. Jedným z jej experimentov je aj séria prerozprávaných účteniek z nákupov Horrid Massacre: A Récit (Hrozný masaker: A Récit). S choreografkou Kate Johnsonovou a filmárkou Roswithou Chesterovou spolupracovala na živých hlasovo-tanečných dielach In the Fold (V záhybe) na Labane v Londýne. V súčasnosti pracuje na široko koncipovanej umeleckej knihe s názvom O Calla a spolupracuje na sonetovom cykle Mother Blake s hudobníkom Willom Montgomerym.

Elisabeth Willis je americká poetka. Jej najnovšia zbierka Address (Adresa) vyjde v roku 2011. Medzi jej básnické knihy patria Meteoric Flowers (Meteorické kvety, 2006), Turneresque (Turnerovsky, 2003) a The Human Abstract (Ľudský abstrakt, 1995), ktorá sa dostala do výberu National Poetry Series. Elisabeth Willis učí na Wesleyan University.[návrat]