návrat na titulnú stránku
návrat na titulnú stránku návrat na titulnú stránku návrat na titulnú stránku
on-line katalóg
vyhľadávať na stránke
  návrat na aspekt.sk
kniznica (zavinac) aspekt (bodka) sk

aspekt, mýtna 38
811 07 bratislava

tel./fax:
+421/2/52 62 46 21
Heinrich Böll Stiftung
Slovak Czech Women's Fund
Nadácia otvorenej spoločnosti
ďakujeme
   

kalendárka

  Knihy o detstve v totalite

Pozývame na autorské čítanie po nemecky píšucej autorky slovenského pôvodu Ireny Brežnej a českej spisovateľky Věry Noskovej. Čítať sa bude z kníh  „Na slepačích krídlach" a  „Bereme, co je".

KEDY: štvrtok 18. 11. o 17.00 hod.

KDE: Bratislava, SNG, Esterházyho palác, Námestie Ľ. Štúra 4, 3. poschodie

Román „Na slepačích krídlach" vyšiel v nemeckom origináli pod názvom  „Die beste aller Welten" v roku 2008 a dostal sa do prestížneho rebríčka SWR - Bestenliste. V slovenskom preklade vyšiel už v roku 2007 a zaujal nielen čitateľky a čitateľov, ale aj odbornú verejnosť - autorka zaň získala Cenu Obce spisovateľov Slovenska. Práve vychádza jeho druhé vydanie. Prečítajte si viac o autorke, o knižke i z knižky.

Román  „Bereme, co je" českej spisovateľky Věry Noskovej vyšiel v roku 2005. Získal si priazeň laickej i odbornej verejnosti, bol nominovaný na cenu Magnesia Litera; aktuálne vyšlo už jeho tretie vydanie. Prečítajte viac o autorke, o knižke i z knižky.

Toto sprievodné podujatie podujatie k výstave Holé baby: Necenzurované akty moderných majstrov pripravil ASPEKT v spolupráci s Českým centrom v Bratislave, nadáciou Pro Helvetia a so Slovenskou národnou galériou.[návrat]