návrat na titulnú stránku
návrat na titulnú stránku návrat na titulnú stránku návrat na titulnú stránku
on-line katalóg
vyhľadávať na stránke
  návrat na aspekt.sk
kniznica (zavinac) aspekt (bodka) sk

aspekt, mýtna 38
811 07 bratislava

tel./fax:
+421/2/52 62 46 21
Heinrich Böll Stiftung
Slovak Czech Women's Fund
Nadácia otvorenej spoločnosti
ďakujeme
   

ASPEKTovské ňjúvinky

  9. september 2010
ASPEKTovské ňjúvinky november 2010 - ŠPECIÁL „HOLÉ BABY“ I.

Prinášame ňjúvinky - informácie o novinkách na www.aspekt.sk: o zaujímavých článkoch vo webzine ASPEKTin, o nových knihách v knižnici ASPEKTU a o ďalších informáciách z našich webových rubrík aj ASPEKTovských priestorov.

Tentoraz ide o prvý holobabovský špeciál šitý na telá.

+

Čie telá zavážia? Príďte DNES o 17.00 hod. na prednášku filozofky Ľubice Kobovej o tom, čím všetkým telo je. Ako každé sprievodné podujatie výstavy Holé baby: Necenzurované akty moderných majstrov, aj toto sa uskutoční v Slovenskej národnej galérii v Bratislave.

+

Holé baby, holé cice, holé rice v SNGVýstava má teda dvojitý potenciál, dvojitý zámer: na jednej strane ukázať staromajstrovské hodnoty v (prevažne) štátnych zbierkach, na druhej strane ich kritickým „čítaním proti srsti" - vo forme dialógu či komiksu nasvietiť aj onen sexistický rozmer staromajstrovstva,“ píše kurátorka výstavy Petra Hanáková.

Holé baby, hry na telo: vernisáž výstavy Prekvapením vernisáže bol divadelný happening Štúdia TWIGA. Pozrite si fotky z podujatia a pozor, držte si klobúky J

+

Čo doteraz ponúkli Holé baby Každé sprievodné podujatie výstavy Holé baby pre vás aj pre nás dôkladne dokumentujeme.

+

Čo sa o Holých babách píše a hovorí? Reakcie na to, že sa feminizmus dostal až do Slovenskej národnej galérie, sú skutočne jarabaté. Presvedčte sa sami!

+

Čo sa o TELE píše v Aspektoch? Téma TELA, najmä ženského tela, vo feministických diskurzoch vôbec nie je novinkou. Pripomenúť si môžete miznúce, hovoriace, neprítomné, rámované, interpretované, reprezentované, zamlčované a mnohé iné telá.

+

Kalendárka ASPEKTU na november Výstavy, prednášky, čítačky a predstavenia, ktoré sa oplatí vidieť.

***
Budeme rady, ak pre Vás budú ASPEKTovské ňjúvinky vítaným zdrojom informácií a upozorníte na ne ďalšie a ďalších, ktorí by o ich zasielanie mali záujem. Ak si neželáte, aby sme Vám ASPEKTovské ňjúvinky zasielali, pošlite prosím prázdny e-mail na adresu administrativa@aspekt.sk, v predmete uveďte UNSUBSCRIBE.
*****
Feministická vzdelávacia a publikačná organizácia ASPEKT, Mýtna 38, 811 07 Bratislava,
02 5249 1639 , aspekt@aspekt.sk, www.aspekt.sk[návrat]